Polarisol fényterápia
Kevesen tudják, hogy a polarizált fénnyel a természetben is találkozhatunk égi, föld – és vízfelszíni fajtájában is. Fejletlen látószerveinknek köszönhetően ezek a sugarak számunkra láthatatlanok, azonban számos élőlény mindennapjainak fontos részét képezik. A szitakötők, a méhfélék vagy éppen a sáskák éppúgy használják tájékozódáshoz, mint táplálékszerzéshez vagy szaporodáshoz.
Polarisol felhasználási lehetőségei :
Sebgyógyítás
Vénás-nyirok-artériás keringési zavarok következtében kialakuló bőrfekélyek és sebek gyógyítása
A vénás lábszárfekély és az ehhez hasonló sebek jellemzően a boka fölött, a lábszár belső oldalán alakulnak ki. Mivel a szövetek ilyenkor nem kapnak elég oxigént és tápanyagot, ezért az ilyen típusú seb akár éveken át sem képes begyógyulni. A lábszárfekélyek döntő többsége vénás lábszárfekély, amelynek hátterében általában vérkeringési probléma áll, amelyet érszűkület vagy cukorbetegség is okozhat.
A polarizáltfény-terápia előnyei:
- elősegíti a sebzáródást és gyorsítja a gyógyulás folyamatát
- serkenti a vérkeringést és a bőr anyagcsere-folyamatait az érintett testfelületen
- felgyorsítja a szövetek regenerálódását
- krónikus fekélyek kezelésére is alkalmas, így használatával elkerülhető az amputáció.
A polarizáltfény-terápia gyorsítja a gyógyulást, és hatékonyan csökkenti a fájdalmat, a fényterápiának köszönhetően csökken a fekélyek kiújulásának esélye, illetve megelőzhetjük az újabb fekélyek kialakulását.
Égési sérülések gyógyítása
Az égési sérülések közismerten gyakoriak, szerencsére a legtöbb esetben ritkán van szükség kórházi kezelésre, így általában az ilyen típusú sebeket, sérüléseket otthon látjuk el.
A leggyakoribb égési sérülések felületi jellegűek, és a polarizáltfény-terápia segítségével könnyen kezelhetőek.
A súlyos égési sérülések esetén azonban sebészeti és bőrgyógyászati beavatkozásra is szükség lehet, a polarizáltfény-terápia ezekben az esetekben további segítséget nyújthat.
A gyógyulási idő kulcsfontosságú, hiszen minél hosszabb időt vesz igénybe a sebgyógyulás, annál nagyobb a komplikációk veszélye.
A polarizáltfény-terápia a gyógyulási folyamat felgyorsítása révén hozzájárul ahhoz, hogy a fertőzésveszély illetve a hegesedés (keloidképződés) minimálisra csökkenjen.
Felfekvés (decubitus) okozta bőrfekélyek gyógyítása
Felfekvés olyankor alakul ki, amikor a beteg testsúlya hosszú időn át a test ugyanazon tájára nehezedik. Ez a tünet a mozgásképtelen betegek esetén a leggyakoribb. Az érintett testrészek vérellátása ilyenkor akadozik, a vérerek nem szállítanak elegendő oxigént és tápanyagot, így a szövetek sorvadásnak indulnak.
A felfekvés (decubitus) gyakori megbetegedésnek számít a hosszú ideig ágyhoz kötött vagy kerekes székkel közlekedő betegek körében, így az idősek, a mozgássérültek, a kórházi és az idősotthonokban élő ellátást igénylő páciensek esetében.
A felfekvések kialakulása károsan befolyásolhatja az egyéb betegségek kimenetelét, emellett jelentős traumát jelenthetnek a betegek számára, mivel meghosszabbítják a kórházban töltött időt, az időigényes kezelések pedig komoly lelki és anyagi megterhelést jelentenek az ápoló intézménynek és a családnak egyaránt.
Klinikai kutatások igazolják, hogy a polarizáltfény-terápia segítségével a felfekvések hatékonyan kezelhetőek, mivel használata:
- javítja a vérkeringést az érintett területen
- gyorsítja a szövetregenerálódást
- a sebfelület gyors csökkenését eredményezi.
Sportsérülések (izom és kötőszövet) szakadások, ficamok gyógyítása
Kisebb mozgásszervi balesetek bárkivel előfordulhatnak, ezért időnként mindannyiunknak szüksége lehet a fájdalomcsillapítás valamilyen módjára.
A rendszeres testmozgást végzők (hobbi-és élsportolók) ízületi és kötőszöveti sérüléseinek kezelésében kiemelten fontos a fájdalomcsillapítás de hasonló a helyzet az idős emberek ízületi vagy izomrendszeri eredetű betegségeinek (csont-ízületi vagy krónikus ízületi gyulladás) gyógyítása esetén.
A rendszeres testmozgást végző felnőttek és gyermekek gyakran szenvednek valamilyen sportsérülést, a kórházi statisztikák alapján világszerte ez a második leggyakoribb traumás panasz.
Ha fájdalomcsillapítás, a mozgáskorlátozottság csökkentése, a sportolók fizikai felkészítése vagy a szervezet gyorsabb regenerálódása a cél, akár saját magunk, akár orvosunk vagy fizioterapeutánk közreműködésével számos panaszon segíthetünk a polarizálfény-terápia használatával.
Sportorvoslás
A polarizáltfény-terápia hatékonyan alkalmazható a bőr, az ízületek, izmok, inak és ínszalagok alábbi sérüléseinek kezelésére és fájdalmainak csillapítására.
- izomgörcs, izomláz, izomhúzódás, izomrost – és izomszakadás, külső bokaszalag szakadás
- Achilles-ín gyulladás
- combizom rándulás, vállficam, fáradásos törés, traumás csonttörés
- úszóváll, teniszkönyök, golfkönyök, futó térd, sí ízületi blokk
- kéztőalagút szindróma, nyáktömlő gyulladás
- porcleválás, porckorongsérv, lágyéksérv, aranyér
- sarokcsontkinövés (sarkantyú), kalapácsujj, bütyök
- bőrkipállás, bőrgyulladás.
Bőrgyógyászati betegségek gyógyítása, kozmetológiai felhasználás
A polarizáltfény-terápia bőrgyógyászati használata a megelőző, szépészeti és esztétikai bőrkezelések területén számtalan területre terjed ki. Rendszeres használata regenerálja és revitalizálja a bőrt, ez nem csak a bőrre hat jótékonyan, de az általános egészségi állapotra is.
A polarizáltfény-terápiát monoterápiaként és/vagy kiegészítő kezelésként használják az alábbi bőrgyógyászati problémákra:
- atópiás ekcéma
- pikkelysömör
- övsömör
- rosacea
- seborrhea
- herpes simplex
- felületi bakteriális fertőzések
- acne vulgaris (pattanás), mitesszer
- nyálkahártya sérülések.
A polarizáltfény-terápia monoterápiaként és/vagy kiegészítő kezelésként az alábbi kozmetikai kezelések hatékonyságát segíti elő:
- felületi ráncok kisimítása
- narancsbőr és terhességi csíkok (stria) kezelése
- kollagénszintézis serkentése
- plasztikai műtétek és díszítő tetoválás utáni hegek kezelése
- szőrtüszőgyulladás kezelése
- kozmetikai készítmények (szérum, krém, pakolás) aktív hatóanyag felszívódásának fokozása
- bőrfelszín szabálytalan elszíneződéseinek kezelése
- a negatív faggyúmirigy változások kezelése
- speciális kozmetikai kezelés során (pl.: dermaroll) fellépő mikrosérülések kezelése.
A fényhiány okozta mentális betegségek egyre inkább megkeserítik a XXI. századi ember életét.
Számos kutatás foglalkozik azzal, hogy a téli hónapokban évről évre emelkedik a fényhiány okozta depressziós megbetegedések (SAD) száma.
A természetes napfény korlátozott meglétének tartós fellépése például a téli időszakban felboríthatja a cirkadiánritmust. A tobozmirigy ilyenkor túlzott mennyiségű melatonint juttat a véráramba, krónikus fáradtságot, levertséget, rossz hangulatot, szezonális depressziót okozva. Ennek azonban nem kell törvényszerűen így lennie, a polarizált fény az ilyen jellegű tünetek és panaszok kezelésének enyhítésre is hasznos lehet.
Az ilyen időszakokban alkalmazott rendszeres polarizáltfény-terápia alapvetően pozitív hatást gyakorol az emberi szervezetre, egyebek közt azzal, hogy enyhíti a szezonális depressziós megbetegedések tüneteit.