A depressziósok közül kevesen jutnak hatékony gyógymódhoz
A British Journal of Psychiatry című szaklap aktuális számában közölt tanulmány a WHO 21 országban – köztük Brazíliában, Bulgáriában, Kolumbiában, Irakban, Mexikóban, Nigériában, Kínában, Argentínában, Franciaországban, Németországban, Izraelben, Japánban, Portugáliában, Spanyolországban és az Egyesült Államokban – készített mentális egészségi felméréseinek adatait elemezte.
A nemzetközi tanulmány szerint a depressziós betegek többsége minimális kezelésben sem részesül. A kutatók 21 ország majdnem 50 ezer lakójának adatait elemezték és megállapították, hogy még a gazdag, viszonylag jó egészségügyi ellátórendszert működtető országok depressziósainak is csak alig húsz százaléka jut hatékony gyógymódhoz. A szegényebb országokban a helyzet lényegesen rosszabb, 27 betegből csak egy kap megfelelő kezelést.
A minimálisan megfelelő kezelés – a kutatók definíciója alapján – lehet gyógyszeres terápia, amikor legalább egy hónapig szedi a beteg a gyógyszert, valamint legalább négy alkalommal látja orvos. A definíció szerint szintén minimálisan megfelelő gyógymód a pszichoterápia, ami legalább nyolc alkalomból áll és valamilyen szakember – akár vallási vezető, spirituális tanácsadó vagy szociális munkás – segítségével folyik.
Forrás: Házipatika
Amennyiben Ön is többször érzi magát szomorúnak, életét kilátástalannak, szinte senki és semmi sem tud mosolyt csalni az arcára, akkor hívjon bennünket, kérjen időpontot Dr. Szabó Gyöngyi kiváló pszichiáter szakorvosunktól.