Scleroterápia – a visszerek kezelésének hatékony módszere

Scleroterápia – a visszerek kezelésének hatékony módszere

A kapilláris tágulatok és visszerek kezelésének nagyon hatékony módszere a scleroterápia (érelzárás), melyet egyaránt alkalmazhatunk a csak kozmetikai zavart okozó kis vénáknál, az úgynevezett seprűvénáknál és a vénás keringést már megterhelő nagyobb visszértágulatok kezelésére is. A már kialakult visszerek esztétikailag zavarók, kínosak lehetnek, akár a hétköznapokban öltözködünk, vagy akár a strandon pihenünk. Nem beszélve a szövődményekről; a gyulladt, égető, fájó érzésről, melyek megnehezítik mindennapjainkat. A megfelelő kezeléssel azonban ezek a tünetek is megszüntethetők.

visszerek nem csupán esztétikailag rontják megjelenésünk összképét, de egészségünkre is negatív hatással lehetnek. A munkavégzés során elkerülhetetlen, hogy megterheljük lábainkat, amely sokszor visszér kialakulásához vezet, az pedig nem tűnik el magától, gyakran orvosi kezelést igényel. A fájdalom megelőzése érdekében érdemes szakemberhez fordulnia és konzultálnia a megfelelő kezelési módszerekről.

Milyen értágulatok esetén hatásos a scleroterápia?

  • 1 mm-nél vékonyabb, vörös színű, nyomásra elhalványodó apró értágulatok
  • 1-2 mm átmérőjű, sötétvöröstől a kékig terjedő színű, nyomásra nem teljesen elhalványodó úgynevezett seprűvénák
  • 2-4 mm átmérőjű, kékes, sötétlilás színű értágulatok, amik akár elő is domborodhatnak

scleroterápiás visszérkezelés a kisebb visszerek, seprűvénák kezelésére alkalmas, és már az első kezelés után szemmel látható eredményeket tapasztalhatunk.

scleroterápiás kezelések után érdemes fél órás sétákat beiktatnunk napirendünkbe, kerülnünk kell a tartós álló vagy ülő testhelyzeteket, nagyon fontos a lábak mozgásban tartása. A scleroterápiás kezelés megismételhető, ha a nem megfelelő regenerálódás idején újabb seprűvénák jelennek meg, de fontos, hogy betartsuk a kezelő orvos utasításait.

Ha Ön is szeretne megszabadulni kisebb visszereitől, seprűvénáitól, szeretne esztétikusabb lábakat, és megszabadulna a visszér okozta fájdalmaktól, válassza scleroterápiás kezelésünket!

Hogyan történik a scleroterápiás kezelés? 

Az érsebész a scleroterápia során egy vékony tűvel szúrja meg a tágult visszeret, és szklerotizáló anyagot (Aethoxysclerol) juttat a vénába. A beadott anyag steril gyulladást okoz az érben, amely elindítja az érfal hegesedését. A véna falai ennek hatására “összetapadnak”, az érszakasz kikerül a vérkeringésből, és általában fel is szívódik. A kezelés után a lábra rugalmas, kompressziós hatású fásli kerül, amelyet két-három napig éjjel-nappal viselni kell, majd a következő két hétben naponta 5-10 percre le lehet venni. Közvetlenül a kezelés után 20 percnyi séta, de legalábbis a passzív álló vagy ülő testhelyzet kerülése javasolt. Ha érzékennyé, vagy meleggé válik a kezelt terület, az hűthető gyógyszertárban kapható jégzselével vagy törölközőbe csavart jégakkuval, de borogatni szigorúan tilos. A scleroterápia után minimum négy hétig kerülendő a forró fürdő, szauna, napozás, illetve a szolárium használata. A scleroterápiás kezelés több alkalommal történhet. Egy alkalommal 2-4 ml hatóanyagot lehet beadni a páciensnek, amely nagyjából egy-két tenyérni terület ellátására elég. A szakszerű scleroterápiás kezelés után, megfelelő életmód és kompressziós harisnya viselése mellett, elkerülhető a visszerek kiújulása.


Bejelentkezés


Comments for this post are closed.

Tavaszi anyajegyszűrés

Évről évre növekszik hazánkban is a melanomában megbetegedettek száma. Mint tudjuk ez az egyik legagresszívebb daganatos …

Szaruhártya topográfia

A szaruhártya-topográfia egy korszerű és fájdalommentes szemészeti vizsgálat, amely pontos képet ad a szaruhártya …

World Sleep Day/Alvás világnapja 2025 Budapest

Az Alvás világnapja alkalmából ezekben a napokban a nemzetközi alvás szervezet, a World Sleep Society felhívására …

Angiológiai ellenőrzés az egészségesebb élethez

Az angiológiai szűrés kiemelkedő fontosságú a szív- és érrendszeri egészség megőrzése szempontjából. Az angiológia …

Makuladegeneráció – Az időskori látásvesztés fő oka

Az időskori makuladegeneráció (AMD) az éleslátást érintő betegség, amely a retina központi részének, a makulának …

OCT vizsgálat

Az általános szemészeti vizsgálat kiegészítéseként a pontos diagnózis vagy bizonyos betegségek kizárása érdekében …