Viszket, folyik, fáj? Sürgős segítség a nőgyógyásztól!

Viszket, folyik, fáj? Sürgős segítség a nőgyógyásztól!

Vannak olyan  kellemetlen, esetenként kínos nőgyógyászati  tünetek, amikor  nem szabad várni: mielőbbi segítséget kell kérni a szakembertől. A nyári körülmények között a női nemi szervek gyakrabban ki vannak téve fertőzéseknek, amelyek akár komoly szövődményeket okozhatnak, ha nem sikerül idejében kezelni a panaszokat.

Az amúgy is érzékeny testtájékot számos gyulladásra hajlamosító körülmény érheti, mindenekelőtt különböző fertőzések. A külső kórokozók hüvelybe kerülése éppúgy veszélytényező, mint magának a hüvelyflórának a megváltozása. A menstruáció mellett különböző betegségek, például a cukorbetegség, a gyógyszerek, például antibiotikum, mindenekelőtt azonban a szexuális élet a kiemelt gyulladásra hajlamosító források.  A leggyakoribb tünetek: viszketés, esetenként kellemetlen szag, duzzanat, égő érzés, foltot hagyó folyás, fájdalmas szexuális kapcsolat.  A szakember felhívja a figyelmet, hogy nem kell azonnal kétségbe esni, ha ilyen tüneteket észlelünk. Vannak ugyanis  olyan jelenségek, mint például a hüvelyi folyás vagy a menstruációs ciklus közepén jelentkező, peteérést jelző alhasi fájdalom, amelyek  teljesen egészséges női szervezetben is jelentkezhetnek.

A diagnózis felállítása nőgyógyász szakorvos feladata. A hüvelyhám vizuális vizsgálata akár eldöntheti,  hogy milyen kórokozók állhatnak  a fertőzés hátterében. A hüvely normálisan is magas baktérium tartalma miatt a hüvelyváladékból végzett tenyésztéses vizsgálat sokszor felesleges, amit gyakorta követ a legtöbbször indokolatlan antibiotikus kezelés. A hüvelyi folyást például akkor nevezhetjük kórosnak, ha a megszokottnál nagyobb mennyiségű, vagy ha szokatlan színű, erős szagú, esetleg viszkető vagy égő érzéssel jár. Ez leggyakrabban könnyen kezelhető gombás vagy baktérium okozta fertőzésre utal, de szexuális úton terjedő betegség jele is lehet. A hosszú ideig tapasztalt vízszerű, vagy éppen húslészerű folyással is mindenképp orvoshoz kell fordulni, ezek ugyanis a petevezeték, vagy a méhtest daganatának egyik tünetei is  lehetnek.

A szeméremtesti és hüvelygyulladás tünetének a jelentkezésekor mielőbb nőgyógyászt kell felkeresnünk.  Nem szerencsés orvosi diagnózis nélkül recept nélkül kapható kenőcsökkel, fürdőkkel, és más kezelésekkel próbálkozni.  A félrekezelések elfertőződéseket, és súlyos szövődményeket okozhatnak.



Comments for this post are closed.

Tisztánlátás – az élesebb jövőért!

A szűrés segíthet a látásromlást okozó problémák felismerésében, a korrekciós lehetőségek feltérképezésében, …

Óraátállítás vége mielőbb

Nemzetközi együttműködéshez csatlakozott a Magyar Alvás Szövetség! Mint ismeretes, az EU Parlamentje jóváhagyta …

Mit tegyünk azért, hogy jól aludjunk? Mindent elárult a szakértő!

Sokszor kevés figyelmet fordítunk arra, hogy kellőképpen kipihenjük magunkat, ami a mai, rohanó világban egyre általánosabb …

Lásson tisztán velünk!

A Látás Hónapja októberben megrendezésre kerülő kampány, amelynek célja a szem egészségének...

A szívinfarktus előjelei

Kockázati tényezők: magas vérnyomás, a magas koleszterinszint, a cukorbetegség, a dohányzás, mozgásszegény életmód …

Mi az allergiás nátha?

Az allergiás nátha (rhinitis allergica) az orr- és melléküregek nyálkahártyájának allergiás reakciója különféle …